Nieoficjalne Konto BusLinie

Komunikacji miejska w obrebie Poznania i nie tylko

#1 2008-10-29 17:35:29

Garbi

Administrator

Skąd: Poznań - Jeżyce
Zarejestrowany: 2008-10-29
Posty: 39
Punktów :   
WWW

Rokbus Rokietnica

Zakład Usług Komunikacyjnych ROKBUS Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w Rokietnicy został powołany do życia Uchwałą Rady Gminy Rokietnica z dnia 7 kwietnia 1999 roku w celu zaspokojenia potrzeb w zakresie zapewnienia lokalnego transportu zbiorowego na terenie Gminy Rokietnica i gmin przyległych oraz zorganizowanie przewozów lokalno - szkolnych.

Spółka z wyłącznym udziałem Gminy Rokietnica rozpoczęła swą działalność 1 lipca 1999 roku, przez co idea samodzielnej komunikacji Gminy Rokietnica wcielona została w życie. Przedmiotem działalności przedsiębiorstwa spółki, zgodnie z postanowieniami § 6 Aktu założycielskiego Spółki jest:

- zapewnienie lokalnego transportu zbiorowego na terenie Gminy Rokietnica i gmin przyległych,

- zapewnienie dowozu uczniów do szkół, według zasad określonych w przepisach szczególnych,
- eksploatacja, konserwacja i modernizacja gminnych środków transportowych,
- diagnostyka pojazdów samochodowych,
- usługowe wykonywanie napraw i remontów pojazdów samochodowych,
- świadczenie zleconych usług transportowych,
- organizacja usług turystycznych,
- wykonywanie innych usług komunalnych na zlecenie organów gminy, osób fizycznych i prawnych.

Firma przejawia stałą dbałość o poprawę stanu taboru oraz zwiększenie ilości posiadanych pojazdów. Rozpoczynając działalność ZUK „ROKBUS” posiadał zaledwie 3 autobusy, co nie było ilością wystarczającą nawet dla zabezpieczenia funkcjonowania jedynej linii oraz przewozów lokalno – szkolnych. Obecnie Firma dysponuje 10 autobusami własnymi oraz jednym służącym do obsługi linii hipermarketowej.

Rozwój Firmy przyniósł nie tylko rozbudowę linii R3 na trasie Przecław - Żydowo - Poznań Ogrody, w ramach której autobusy kursują średnio co 1 godzinę, ale też utworzenie i rozbudowę linii R 2 na trasie: Przybroda - Cerekwica - Mrowino - Napachanie - Poznań Ogrody.
Poza wykonywaniem działalności podstawowej jako przewoźnik gminny, ROKBUS ugruntował już swą pozycję jako jeden z najsolidniejszych i najbardziej konkurencyjnych przewoźników powiatu poznańskiego.
Potwierdzeniem tego jest nie tylko fakt wykonywania obsługi stałych linii hipermarketowych i przewozów pracowniczych, ale też rosnąca ilość zleceń na wycieczki szkolne i wyjazdy turystyczne.
Baza warsztatowa ROKBUS wykonuje ponadto usługi w zakresie napraw samochodów osobowych., ciężarowych, dostawczych oraz ciągników i maszyn rolniczych, zapewniając solidną i fachową obsługę po konkurencyjnych cenach.


Zakład Usług Komunikacyjnych ROKBUS udostępnia pod wynajem autobusy w wersji turystycznej dostosowane do przewozów krajowych. Osoby zainteresowane wynajęciem autobusu lub skorzystaniem z usług naprawczych zapraszamy do siedziby ROKBUS - u w Rokietnicy, przy ul. Rolnej 39,
tel. 8 145 431. Możliwy jest także kontakt przy użyciu poczty internetowej na adres: rokbus@poland.com

Strona Przewoźnika: http://www.rokbus.com.pl/


<a href="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/bb83b2119765d003.html" target="_blank"><img src="http://images41.fotosik.pl/40/bb83b2119765d003m.jpg" width="150" height="133" border="0" alt="darmowy hosting obrazków"/></a>

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
jak narysowac morze krok po kroku jak rozkochac w sobie zodiakalnego byka cytaty z pisma sw czernieją rośliny w akwarium simba król lew serial